Главное меню
фото педучилища

Наші контакти

Наша адреса:

84500 Україна Донецька область, м. Бахмут (Артемівськ), вул. Благовіщенська 43

Наш телефон/факс:

(06274) 2-34-72

Наш e-mail:

artped@ukr.net

Умови виконання вправ для визначення показників розвитку фізичних якостей з фахового випробування зі спеціальності
0142 «Середня освіта (Фізичне виховання)» 

1.Спринтерський біг 60 м та 100 м.

Опис проведення випробування. За командою "На старт! "учасники випробування стають за стартову лінію в положенні високого старту (низький старт не використовується) і зберігають нерухомий стан. За сигналом стартера вони повинні якнайшвидше подолати задану дистанцію, не знижуючи темпу перед фінішем.

Результатом випробування є час подолання дистанції з точністю до десятої частки секунди.

Загальні вказівки і зауваження. Дозволяється тільки одна спроба. Уразі відсутності стартового пістолета подається команда "Руш!" з одночасним сигналом прапорцем для хронометристів. У забігу можуть брати участь, як один так і декілька учасників, але час кожного фіксується окремо. Бігова доріжка має    бути    прямою,    в    належному стані,
розділена на окремі доріжки.

2. Стрибки у довжину з місця.

Опис випробування. Учасник випробування стає    носками    до    лінії, робить замах руками назад, потім різко виносить їх уперед, відштовхуючись ногами, стрибає якомога далі.

Результатом   випробування   є   дальність стрибка   в   сантиметрах   у найкращій з двох спроб.

Загальні вказівки і зауваження. Випробування здійснюється відповідно до правил змагань зі стрибків у довжину з розбігу. Місце відштовхування і приземлення повинне бути на одному рівні.

3. Метання малого м'яча на дальність

Опис проведення випробування. За дозволеним сигналом «Можна» учасник починає метати м'яч на дальність, посилає його у межі сектора.

Результатом випробування є дальність кидка м'яча, яке фіксується в метрах, в протокол записується найкраща спроба.

Загальні вказівки і зауваження. Випробування здійснюється відповідно до правил змагань з метання. Кожному учаснику пропонується три залікових та одна пробна спроба. Випробування можна виконувати як з місця так і з розбігу, але забороняється заступати за лінію. Заступи та виліт м'яча зі сектора не зараховується, але спроба вважається використаною.

4. Біг на 1000 м та 1500  м.      

Опис проведення випробування. За командою "На старт!" учасники випробування стають     за      стартову лінію    в положенні високого старту й зберігають нерухомий стан. За сигналом стартера вони повинні якнайшвидше подолати задану дистанцію.

Результатом випробування є час подолання дистанції з точністю до десятої частки секунди.

Загальні вказівки і зауваження. Дозволяється тільки одна спроба. У разі відсутності стартового пістолета подається команда "Руш!". Час кожного фіксується окремо.


5. Підтягування у висі.

Опис проведення випробування. Учасник випробування стає на лаву і хватом зверху (долонями вперед) береться за перекладину На ширині плечей, руки випрямлені. За командою "Можна!", згинаючи руки, він підтягується до такого положення, щоб його підборіддя було над перекладиною. Потім учасник повністю  випрямляє       руки,           опускаючись у          вис. Вправа повторюється стільки разів, скільки в учасника вистачить сил.

Результатом випробування є кількість безпомилкових підтягувань, під час яких не порушена жодна умова.

Загальні вказівки      і        зауваження.       Кожному учасникові дозволяється лише один підхід до перекладини. Не дозволяється розгойдуватись під час підтягування, робити допоміжні рухи ногами. Випробування припиняється, якщо учасник робить зупинку на 2 і більше секунди або йому не вдається зафіксувати потрібного положення більше, ніж 2 рази підряд.

6. Підйом тулуба сидячи

Опис проведення випробування. У часник випробування лежить на маті з зігнутими ногами в колінних суглобах, руки за головою в замок, другий учасник тримає його за гомілку. По команді учасник піднімає тулуб до положення зігнувшись в сід   і опускається в в.п. Випробування триває ЗО секунд або одну хвилину.

Результатом випробування є кількість згинань, під час яких не було порушено жодної умови.

Загальні вказівки і зауваження. Вправа повинна виконуватись до повного згинання тулуба. Якщо учасник розриває захват рук за головою, або не піднімає тулуб в сід не менш як на 90°, то вправа не рахується.

7. Тест на гнучкість.

Опис проведення випробування. Учасник випробування сидить на підлозі босоніж так, щоб його п'яти торкались ліні. Відстань між п'ятами -20-30 сантиметри. Ступні розташовані до підлоги вертикально. Руки лежать на підлозі між колінами долонями донизу. Партнер утримує ноги на рівні колін, щоб уникнути їх згинання. За командою "Можна!" учасник тестування плавно нахиляється вперед, не згинаючи ніг, намагається дотягнутись руками якомога далі. Положення максимального нахилу слід утримувати протягом 2 секунд, фіксуючи пальці на розмітці. Випробування повторюється двічі.

Результатом випробування є позначка в сантиметрах на перпендикулярній розмітці, до якої учасник дотягнувся кінчиками пальців рук у кращій із двох спроб.

Загальні вказівки і зауваження. Вправа повинна виконуватись плавно. Якщо учасник згинає ноги в колінах, спроба не зараховується.

8. Комбінація з акробатичних вправ.

Опис проведення випробування. Учасники по одному виконують комбінацію з акробатичних вправ. Виконання можна починати тільки після дозволу. Вправи виконуються в строгій послідовності. Кожен учасник має тільки одну спробу.

Результатом є бали, які набираються за кожну акробатичну вправу. Максимальна кількість балів в комбінації дорівнює 10.

Загальні вказівки і зауваження. Комбінація повинна виконуватись зв'язано без особливих зупинок. Суддівство комбінації з акробатичних вправ здійснюється згідно до правил змагань зі спортивної гімнастики. За не грубі помилки знімається від 0,2 до 0,3 бала, за грубі помилки від 0,5 до 1,5 бала.