Історія коледжу

1930 рік – у м. Єнакієво (Орджонікідзе) відкрито педагогічний технікум, який готував вчителів 1-4 класів та німецької мови. Із 1938 р. тут відкрито робфак, вечірнє та заочне відділення. Першим директором був Терещенко Микола Іванович.

1953 р. – рішенням Міністерства освіти УРСР педагогічне училище з м. Єнакієво було переведено до м. Артемівськ.

1957 р. – в училищі закрили шкільне відділення і відкрили музичне. Введені нові спеціальності: вчитель співів у школі;бібліотечна справа; вчитель фізкультури 5-7 класів; піонервожата. Педколектив поповнюється молодими спеціалістами.

1960 р. – виконком міста Артемівська приймає рішення про початок будівництва гуртожитку для студентів педучилища по вул. Раднаркому.

1963 р. – училище отримує нову будівлю навчального корпусу по вул. Раднаркому, 43. Відкрито дитячий садок на громадських засадах в м. Артемівськ.

1967 р. – завершено будівництво гуртожитку № 1. музичне відділення почало підготовку вчителів музики та музичних керівників дошкільних закладів.

1968 р. – введено літню практику в дитячих садках колгоспів та радгоспів. 1968 р. – за високі показники в організації навчально-виховного процесу училище отримало перехідний Червоний Прапор Міністерства освіти УРСР.

1981 р. – відкрито заочне відділення за спеціальністю «Дошкільне виховання».

1981 р. – участь у ВДНГ УРСР. Видано буклет про передовий досвід Артемівського педагогічного училища. 1989 р. – до експлуатації введено гуртожиток № 2 на 272 місця.

1991-1996 р. В перші роки становлення української державності училище гідно пережило кризу та зберегло статус одного з найкращих навчальних закладів Донбасу.

1996-2001 Розвивається матеріально-технічна база. Активізується гурткова та спортивно-секційна робота. Вводяться додаткові кваліфікації: організатор музичного виховання; вихователь з правом викладання іноземної мови; організатор фізичного виховання; керівник студії образотворчого мистецтва; керівник хореографічного колективу. Започатковані курси для майбутніх абітурієнтів.

2002 р. – було відкрито фізкультурне відділення.

2003 р. – директором училища обрано колишню випускницю, завуча з навчальної роботи Мащенко Ніну Борисівну. З цього моменту активізується робота з модернізації навчально-виховного процесу та матеріально-технічної бази.

За 85 років існування педагогічне училище підготувало більше 15 тисяч спеціалістів, вихователів, учителів музики й фізичної культури, методистів, завідувачів дошкільних навчальних закладів, директорів шкіл, інспекторів.

Коледж пишається своїми випускниками

Богуш А.М. – доктор педагогічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України, завідувач кафедри теорії, методики дошкільного виховання Південноукраїнського державного педагогічного університету ім.Ушинського

Гавриш Н.В. – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної і навчальної освіти Луганського національного університету ім.Т.Г.Шевченка

Шинкаренко В.І. – начальник відділу інклюзивної освіти й інтернатних закладів департаменту загальноосвітньої й дошкільної освіти МОН України

Роганова М.В. – проректор з гуманітарної освіти й соціальної політики Донбаського інституту техніки й менеджменту, кандидат педагогічних наук, доцент

Компанієць О. О. – доцент кафедри економіки підприємства й менеджменту, кандидат економічних наук Забара З.П. – завідувач дитячого закладу № 49 м.Артемівськ, Відмінник освіти України, переможець конкурсу «Людина року» (2002 р.), нагороджена грамотою МОН України, грамотою Президента України (2004 р.), у 2009 р. нагороджена нагрудним знаком Софії Русової

Садчиков Сергій – художник, член Національного союзу художників України

Курило Юлія – бронзовий призер на Чемпіонаті Європи та світу з метання диска

Івченко Вікторія – чемпіонка України, призер міжнародних змагань, майстер спорту по сумо

Досягнення сьогодення – впевнений погляд у майбутнє

Зараз коледж впевнено крокує вперед, своєчасно реагує на зміни в економіці та на ринку праці. В училищі створено всі умови для якісної підготовки майбутніх спеціалістів:

– Модернізовані матеріально-технічна та науково-методична бази.

– Відкрито сучасний тренажерний зал.

– Капітальний ремонт актового залу, дискозалу, спортзалу, кабінету педпрактики і заочного відділення, класу хореографії, конференц-залу, класу хорового співу, більшості навчальних кабінетів.

– Встановлені договірні зв’язки з університетами.

– Плідна співпраця з громадськими організаціями міста.

Коледж співпрацює з міжобласною волонтерською організацією «Світ – Україна» в межах програм «Молодь в дії» та «Екошкола». Педколектив постійно підвищує свою професіональну майстерність на курсах, науково-практичних конференціях, майстер-класах.

З 2012 р. коледж постійно бере участь у міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти».

Ми впевнені, що добрі традиції, які склалися у нашому коледжі, високий потенціал творчого колективу накопичений за роки роботи, дозволять коледжу й надалі успішно розвиватися.

Відчуваючи почуття гордості за своє минуле, зберігаючи та примножуючи досягнення наших попередників, ми робимо усе, щоб спеціальність, яку одержують наші випускники, стала дійсно затребуваною.

Наші студенти – активні учасники міських програм і проектів, постійно надають шефську і методичну допомогу навчальним закладам міста, проводять волонтерську роботу в Центрі соціальної реабілітації дітей. А також студенти й викладачі беруть участь у суспільному житті міста: святах, мітингах, вечорах, концертах, демонстраціях, за що одержують подяки і нагороди.

Наші спортсмени упевнено лідирують у міських, обласних змаганнях. За спортивні досягнення училище регулярно нагороджується грамотами та дипломами.

Повага до особистості студента і викладача, уміння працювати на випередження – ось що відрізняло наш колектив у всі часи, ось що покладено в основу наших традицій, ось що допоможе рухатися вперед.